Etäkoulutus: 112 Tietoturvallisuuspäivä
Osallistu Kiwan yhteistyössä Suomen Yrittäjien kanssa järjestämään maksuttomaan koulutukseen ja opi, kuinka tietoturvahäiriöihin voi varautua ja toipua niistä.
Pettääkö tietoturva? Älä hätäänny!
Riskien tunnistaminen ja pyrkimys ehkäistä haitallisia tietoturva- tai tietosuojatapahtumia on välttämätöntä, mutta täydelliseen ennakointiin ei kuitenkaan koskaan päästä. Siksi onkin suunniteltava ja johdettava erilaisista kriisitilanteista selviytymistä.
Miten johdat tilannetta, jos sinulla ei ole tietoturvahäiriön varalle tehtyjä suunnitelmia ja valmiiksi mietittyjä organisoitumista? Miten voit olla varma, että suunnitelmat toimivat, jollei niitä ole harjoiteltu tai testattu? Jos sinulla on suunnitelma, sisältääkö se mallin tietosuojaloukkauksiin liittyvään viestintään?
112 Tietoturvallisuuspäivä tarjoaa näkökulmia ja hyviä käytäntöjä paitsi ennakoivaan tietoturvallisuuden ja -suojan johtamiseen niin myös poikkeamatilanteista toipumiseen ja niistä oppimiseen. Taustana kansainväliset standardit ja asiantuntijoidemme pitkä kokemus tietoturvallisuuden strategisen johtamisen arvioinnista eri toimialoilla.
Maksuttomaan virtuaalitapahtumaan järjestää Kiwa. Yhteistyössä mukana Suomen Yrittäjät.
Tapahtuma alkaa
Tapahtuma päättyy
Tapahtumapaikka
Järjestäjä
